Презентація архітектурно - скульптурної композиції VICTORIUM

18 вересня 2022 року у м. Городок Хмельницької області на території оновленого Краєзнавчого музею G-MUSEUM відбулась презентація унікальної архітектурно - скульптурної композиції "VICTORIUM". Винятковість події полягає в тому, що цей новітній архітектурно - скульптурний комплекс присвячено самопожертві вчених та лікарів, які в умовах всесвітньої пандемії COVID-19 уберегли мільйони українців від обіймів смертельної недуги. І слід зазначити, що аналогів скульптурного витвору подібної задумки та реалізації на даний момент часу не існує не тільки на території Україні, але й за її межами!

Весь архітектурно - скульптурний комплекс "VICTORIUM" пронизано ідеєю перемоги людини над коронавірусом, здоров’я над хворобою та життя над смертю. Завдяки вдалому поєднанню форм та матеріалів, скульптору вдалось висвітлити момент невидимої людському окові драми, що розгортається в організмі під час боротьби з інфекцією. Більш того, в скульптурі увічнено момент перемоги над вірусом, що став можливим завдяки новітнім науковим фармацевтичним розробкам. А хімічні формули цих розробок висічено на кам’яному постаменті комплексу, зі збереженням місця під наступні фармакологічні відкриття. Реалізація проекту стала можливою завдяки його ідейному натхненнику та меценату G-Museum, професору медицини – Миколі Івановичу Гуменюку. А також творчій співпраці надзвичайно талановитих вітчизняних скульптора Валентина Дановського та архітектора Миколи Ліфіренко.

Зазвичай подія такого масштабу, як відкриття нової самобутньої архітектурної пам’ятки світового значення супроводжується різними урочистостями та носить святковий характер. Проте скрутні часи сьогодення вносять свої корективи у плани, що народжувалися ще під мирним небом. Та навіть підчас воєнного стану неможливо не відзначити всіх тих, хто боровся та бореться із ворогом не менш лютим за клятих окупантів – підступним вірусом COVID-19. Це шана медичним працівникам на передовій, у шпиталях, які продовжують виконувати свій професійний обов’язок незважаючи ні на які обставини. Вшанування всіх тих лікарів та науковців, що віддають заради майбутньої перемоги найдорожче – власне життя. Відкриття композиції саме зараз, під час війни, дуже важливе, адже не забуваймо, що боротьба людини з COVID-19 відбувається і досі. Й дуже важливо розуміти те, що як в невидимому протистоянні життя і смерті при Ковіді перемогло добро, світло і життя, так і війні, переможе добро та правда, що стоять на нашому боці. Адже світло життя завжди має перемагати зло та темряву, як і в хворобі, так і на війні.

Також, більше цікавинок про презентацію архітектурно - скульптурного комплексу можна довідатися зі спеціально підготовленого відеорепортажу "У Городку відбулось відкриття креативної скульптури VICTORIUM"

TELEGRAM КАНАЛ
Підпишіться на наш telegram канал за посиланням нижче
ПЕРЕЙТИ
2023 © Інноваційний музей на Хмельниччині G-museum
сайт розроблено громадською спілкою UpToFuture
×